Malarka od anielic i diablic

//Malarka od anielic i diablic

Kolejnym fantastycznym gościem naszej winiarni była Sylwia Kalinowska. Utalentowana malarka młodego pokolenia, ilustratorka okładek do książek, miłośniczka koncepcji artystycznej ut pictura poesis.

Artystka ma na koncie liczne wystawy w kraju i za granicą. W jej twórczości dostrzec możemy w głównej mierze akty kobiece, przedstawione za pomocą tuszu, farby oraz pasteli. Kalinowska za cel stawia sobie uwidocznienie na obrazie piękna drzemiącego w każdej kobiecie. Jej kobiety jawią się jako anielice i diablice, jednak łączy je wspólny mianownik: wszystkie subtelne i zmysłowe.

Malarka ukończyła Historię Sztuki na Collegium Civitas w Warszawie, jest też absolwentką wydziału artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Na co dzień mieszka i tworzy w Janowie Podlaskim.

2018-09-27T14:16:51+00:00
25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Ok